Česká asociace sester ocenila práci vrchní sestry infekčního oddělení Pardubické nemocnice

24.11.2021

Česká asociace sester se rozhodla ocenit práci vrchní sestry infekčního oddělení Pardubické nemocnice Lenky Kovačíkové.

"A to především za to, jak se v této těžké době koronavirové pandemie společně se svými kolegy stará o pacienty," vysvětlila za Českou asociaci sester Petra Vytasilová Krajíčková, podle níž jde o symbolické poděkování za práci v náročných podmínkách.

K iniciativě České asociace sester se přidala i Armáda České republiky prostřednictvím 21. základny taktického letectva Čáslav, jejíž zástupci v předchozích covidových vlnách pomáhali přímo na infekčním oddělení Pardubické nemocnice a měli tak možnost se sami na vlastní oči přesvědčit, o jak náročnou práci jde. "Za tu dobu, co jsem tu působil, mi toto oddělení přirostlo k srdci. Proto jsem rád, že jsme se k této iniciativě mohli připojit," řekl Marcel Vytasil z 21. základny taktického letectva Čáslav.

Ocenění potěšilo i překvapilo, dík ale patří celému oddělení

"Toto ocenění mě zároveň potěšilo i překvapilo. Jsem za něj moc ráda. Můj dík ale patří celému oddělení," uvedla vrchní sestra infekčního oddělení Pardubické nemocnice Lenka Kovačíková.

"Je pravdou, že situace teď není jednoduchá. Pacientů neustále přibývá a personál je na hraně svých kapacit. Když ale každý pracuje pro tým, tak se ta aktuální situace zvládat dá," nechala se slyšet Lenka Kovačíková, podle níž v těžkých dobách spolehlivě zabírá jeden zásadní lék. "Snažit se zachovat si dobrou náladu," dodala vrchní sestra infekčního oddělení Pardubické nemocnice.

Primář: Situace je obtížná, ale je potřeba vydržet

Radost z ocenění neskrýval ani primář oddělení Pavel Němec. "Personál je v této covidové pandemii skutečně pod velkým tlakem. Je obdivuhodné, jak to zvládá a bere statečně. Klobouk dolů," vysekl poklonu "svým" lidem Pavel Němec. "V prvních vlnách pandemie byla cítit velká solidarita a vděčnost většiny lidí ve společnosti. Dnes už to tak patrné není. Nyní je to spíše vzácnost. O to víc si takového ocenění naší práce vážíme a jsme potěšeni," podotkl primář infekčního oddělení Pardubické nemocnice. "Situace skutečně je obtížná, ale je potřeba vydržet a věřit, že se brzy vše v dobré obrátí. A také k tomu každý svým dílem přispět," dodal Pavel Němec.